НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу: що це значить

НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу: що це значить || фото:Alan Schein Photography, gettyimages.com

З вівторка, з 3 жовтня, Національний банк України переходить до режиму гнучкості обміну валют. Водночас НБУ і далі продовжить контролювати ситуацію на міжбанківському валютному ринку та компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти.

Як повідомляє преслужба Національного банку України, завдяки компенсуванню структурного дефіциту валюти, курс на міжбанківському ринку може зростати та знижуватись, реагуючи на зміни попиту та пропозицій на валютному ринку.

Зазначаємо, що Нацбанк суттєво обмежуватиме курсові коливання та не допускатиме значного послаблення або зміцнення гривні.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Також, курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку, визначатиметься попитоп та пропозицією на ньому. 

 Нагадаємо, що за такого режиму готівковий валютний ринок працює півтора року, упродовж якого готівковий курс зростав та знижувався. Зокрема, влітку цього року гривня зміцнилася до 37,2 грн/дол, США.

Формування банками карткового курсу відбуватиметься за тими ж правилами, що й раніше.

Також, НБУ докладатиме зусиль для підтримки належної роботи готівкового ринку, тобто мінімізації різниці між курсом на готівковому ринку та офіційним курсом. За необхідності НБУ має змогу пом'якшити обмеження для збільшення пропозиціїї валюти для населення в готівковому та безготівковому форматі.

Зазначаємо, що керована гнучкість відрізняється від "вільного" плавання курсу. За керованої кнучкості курсу НБУ може компенсувати структурний дефіцит валюти на ринку та суттєво згладжуватиме зміни в курсі валют.

При цьому режим плаваючого обмінного курсу залишається головною стратегічною метою Нацбанку. Повернення до нього відбудеться за певних передумов, серед яких - збільшення спроможності валютного ринку до балансування за меншої участі НБУ. 

Последние новости