Процес оформлення ФОП під час працевлаштування

Процес оформлення ФОП під час працевлаштування - фото

Законодавство України вимагає офіційного працевлаштування робітників, однак це — 19,5% податків із зарплатні працівника і ще 22% єдиного внеску, що в сумі становить 41,5%. Однак існує й інше рішення — оформлення працівника як фізичну особу-підприємця та підписання з ним контракту. У такому випадку працівник заплатить лише 5% податку, а роботодавець — 5% від свого доходу (а не зарплатні робітника).

Підрахувавши та оцінивши всі за та проти, виникає питання: як відкрити ФОП? Разом зі «Школа бізнесу Нова пошта» підготували матеріал, де надали покрокові дії. 

Процес відкриття ФОП

Крок 1. Вибір системи оподаткування

Розрізняють загальну та спрощену системи. Загальна передбачає сплату податку з доходу, а тому відрізняється складнішою звітністю, яку необхідно здавати (щоб підтвердити витрати та навмисно не знижувати дохід), а також вищими податками:

Головна перевага загальної системи — високий допустимий дохід, необмежена кількість працівників, а також відсутність обмежень щодо вибору напрямку діяльності.

Спрощена ж система — це спрощена звітність, знижені податки, однак і більші обмеження, серед яких дохід до 7,8 млн грн на рік, заборона бартеру, визначені напрямки діяльності (заборонена робота у сфері азартних ігор, обміну валют, аудиту тощо) та інше. Податки, які сплачує ФОП, залежать від обраної ним групи:

У деяких випадках вигіднішою є загальна система, а в інших — спрощена. Як правило, працівники компаній відкривають ФОП на спрощеній системі. Рекомендуємо проконсультуватись з бухгалтером чи юристом, який допоможе зробити правильний вибір.

Крок 1.1. Вибір групи та КВЕДів

Якщо необхідно відкрити ФОП на спрощеній системі оподаткування, важливо також визначитись і з групою, на якій перебуватиме робітник:

 

1 група

2 група

3 група

Дохід

до 1,18 млн грн

до 5,58 млн грн

до 7,81 млн грн

Працівники

0

до 10

необмежена

Співпраця

Населення, фізичні особи

Населення, фізичні особи, ФОПи-єдинники

Населення, фізичні особи, ФОПи, юридичні особи

Податки

1474 + 268,40 = 1742,40 грн

1474 + 1340 = 2814 грн 

1474 грн + 3/5% доходу 

Для оформлення працівника як ФОПа варто розглянути або другу, або третю групи, адже саме вони дозволяють співпрацю з іншими ФОПами та юридичними особами, якими ви виступаєте як роботодавець.

 

Крок 2. Реєстрація ФОП

Наразі зробити це можна як онлайн, так і офлайн за місцем проживання. Розглянемо віддалений формат реєстрації ФОП:

  1. Отримання кваліфікованого електронного підпису (офлайн у кваліфікованих центрах з поданням відповідних документів).
  2. Подання заявки на сайті Дія через розділ «Автоматична реєстрація ФОП».
  3. Проходження реєстрації (вибір КВЕДів, використання КЕП, вибір системи оподаткування тощо).
  4. Отримання повідомлення про відмову/згоду.

Вартість процедури безкоштовна, однак заплатити доведеться за саме створення сертифіката КЕП, який коштує 300 – 600 грн.

 

Последние новости