Не втрачайте доступ до медичної допомоги: покрокова інструкція, як оновити дані в ЕСОЗ

Не втрачайте доступ до медичної допомоги: покрокова інструкція, як оновити дані в ЕСОЗ || Фото ілюстративне

З 1 жовтня в Україні відбулися зміни в системі охорони здоров’я, які можуть вплинути на кожного з нас. Якщо ви ще не оновили свої дані в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), то можуть виникнути проблеми з отриманням медичної допомоги.

Що змінилося?

Тепер для отримання медичних послуг необхідно, щоб ваші персональні дані, такі як номер телефону та ІПН, були актуальними в системі. Це потрібно для того, щоб лікарі могли отримувати оплату за надані послуги.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Як пише "Судово-юридична газета", з 1 жовтня вступила в дію норма, згідно з якою закладам первинної медичної допомоги припинять виплати за лікування пацієнтів, якщо ті не підтвердили свою особу. Такий порядок передбачений Постановою Кабінету міністрів №1394.

Відповідно до нього, до 1 жовтня українці, які раніше уклали декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами, мали уточнити свої номери телефонів та реєстраційні номери облікових карток платників податків.

За відсутності цих відомостей в Електронній системі охорони здоров’я лікарі більше не будуть отримувати кошти за допомогу пацієнтам.

Що це означає на практиці?

Якщо ви раніше уклали декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, вам необхідно перевірити, чи актуальні ваші контактні дані та ІПН в системі. Якщо ні, то вам потрібно їх оновити.

Кого стосується нововведення

Особливо важливо оновити дані для дітей, оскільки у багатьох з них ще немає індивідуального податкового номера. Однак, Міністерство охорони здоров’я запевнило, що поки що медична допомога дітям буде надаватися без перешкод.

Національна служба здоров’я України повідомила, що продовжить фінансувати медичні заклади за лікування пацієнтів молодше 18 років, навіть якщо їхні дані не пройшли верифікацію в системі ЕСОЗ.

У МОЗ пояснили, що такі заходи впроваджують для того, аби «забезпечити актуальність та достовірність даних пацієнтів».

"Наразі верифікація відбувається шляхом обміну даними ЕСОЗ з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (ДРФО) та Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ)", – зазначили у міністерстві.

Що робити, якщо ви не оновили дані?

Терміново зверніться до свого сімейного лікаря. Він допоможе вам оновити інформацію в системі.

Самостійно оновіть дані через портал Дія. Це можна зробити онлайн.

Чому це важливо?

Актуалізація даних в ЕСОЗ дозволяє:

Як оновити свої дані в ЕСОЗ: проста інструкція

  1. Зверніться до свого сімейного лікаря: Найпростіший спосіб – звернутися до лікаря, з яким ви уклали декларацію. Він допоможе вам оновити інформацію в системі.
  2. Самостійно через портал Дія:Авторизуйтесь на порталі Дія за допомогою електронного підпису або BankID.
  3. Знайдіть розділ, присвячений охороні здоров’я.
  4. Виберіть опцію "Оновити свої дані".
  5. Заповніть необхідні поля та підтвердіть зміни.

Які дані потрібно оновити:

Прізвище, ім’я та по батькові.

Номер телефону.

Ідентифікаційний код (ІПН).

Адреса.

Актуальні дані дозволяють державі ефективніше використовувати кошти на охорону здоров’я.

Последние новости